Meos Ne Demek?

İşte MEOS'un hikayesi:

Poseidon'un karısı `Amphitrite` bir Nereid, yani deniz perisidir. bu evlilikten doğan Triton ise Poseidon'un en değer verdiği çocuğudur. Üstü insan, altı balık şeklinde olan triton babasıyla birlikte denizlerin koruyuculuğunu üstlenmiştir. İntikam tanrıçası olan Ultio ise triton'a aşıktır. Günlerden bir gün Triton, kıyıdan denizi izleyen MEOS ile karşılaşır. MEOS, beyaz tenli, altın saçlı, her bakanda hayranlık uyandıracak kadar güzel bir kadındır ve Triton ilk görüşte ona aşık olur. MEOS'ta triton'a aşkla bağlanır. Böylece tanrılar yasasına aykırı bir aşk doğmuş olur. Bu yasak aşkın duyulmasından korkan triton, uzun bir süre bu aşkı herkesten gizli şekilde sürdürür. Bu yüzden uzun aralıklarla görüşürler.

Bir gün MEOS, hasrete dayanamaz ve Triton'a daha yakın olabilmek için kendisini bir balığa dönüştürmesini teklif eder. Bu şekilde triton'a her an daha yakın olabilecek ve kimse bu aşkı fark edemeyecektir. MEOS'un büyük ısrarı üzerine Triton teklifini kabul eder ve MEOS'u bir balığa çevirir. MEOS, insanken ne kadar güzelse balıkken de o kadar güzel olur. Rengarenk ışıklar saçan, suyun içerisinde altın yaldızlar eşliğinde süzülen bir balık halini alan MEOS, bir süre sonra intikam tanrıçası Ultio'nun dikkatini çeker. Aşkına karşılık alamayan Ultio, kıskançlık krizine girer ve MEOS'u gizlice kaçırıp Poseidon'a teslim eder ve yasak aşkı anlatır. Poseidon, oğlunun tanrıların yasalarını çiğnemesine çok sinirlenir ve diğer tanrılar arasında küçük düşeceğini düşünerek; MEOS'u, konuşamayan, sıradan gibi görünen ama tadı lezzetli bir balığa dönüştürür. Bununla da kalmayan Poseidon, oğlunun MEOS'u bulmasını engelleyebilmek için asasını yere vurup depremler yaratarak denizleri birbirine karıştırır ve sonra ayrıştırır. MEOS'un hangi denizde, hangi balığın şeklinde olduğunu sadece poseidon bilmektedir. Triton ise gerçeği öğrendiğinden beri bıkmadan usanmadan tüm denizleri dolaşıp aşkı MEOS'u aramaya devam etmektedir... Artık MEOS'u bulabilmenin, onu diğer balıklardan ayırt edebilmenin tek yolu tadına bakmaktır.

Bu yüzden tarih boyunca balıkçılar tuttukları her balığı MEOS olarak görürler ve aşkına saygı gösterirler. Yani MEOS, balığa olan aşkın simgesi haline gelmiştir. Artık MEOS'u bulabilmenin, onu diğer balıklardan ayırt edebilmenin tek yolu tadına bakmaktır. Kim bilir belki MEOS bu gece senin tabağındadır...